Ponad 100 milionów złotych odszkodowania: ERGO Hestia pomogła firmie po olbrzymim pożarze

Serwis Facebook został stworzony, aby uczynić świat bardziej otwartym i przejrzystym. Wierzymy, że w ten sposób przyczyniamy się do pogłębienia i rozwoju komunikacji międzyludzkiej. Facebook sprzyja otwartości i przejrzystości, dając użytkownikom większe możliwości komunikacji i dzielenia się różnymi treściami. W realizacji tych celów kierujemy się konkretnymi zasadami. Przestrzeganie tych zasad może być ograniczone jedynie przez odpowiednie normy prawne, technologiczne i zmieniające się normy społeczne. Dlatego też ustanawiamy te Zasady stanowiące podstawę praw i obowiązków użytkowników serwisu Facebook.

 1. Wolność dzielenia się informacjami i wolność komunikacji

  Ludzie powinni mieć prawo do nieograniczonego dzielenia się najróżniejszymi informacjami w każdej postaci. Powinni również mieć prawo do szeroko pojętej komunikacji przez Internet z osobami, organizacjami czy usługami, oczywiście za obustronną zgodą.

 2. Prawo własności i kontrola nad informacjami

  Ludzie powinni mieć prawo własności do swoich informacji. Powinni mieć możliwość udostępniania ich, komu chcą, oraz korzystania z nich, gdziekolwiek chcą — obejmuje to również usuwanie treści z serwisu Facebook. Ludzie powinni mieć możliwość decydowania o tym, komu chcą udostępnić informacje, oraz konfigurowania ustawień zapewniających zgodność z ich decyzjami w tym zakresie. Te ustawienia nie pozwalają jednak kontrolować, w jaki sposób udostępnione informacje będą potem wykorzystywane przez inne osoby, które miały do nich dostęp (dotyczy to zwłaszcza osób spoza serwisu Facebook).

 3. Swobodny przepływ informacji

  Ludzie powinni mieć wolny dostęp do wszystkich informacji, które zostały im udostępnione przez inne osoby. Powinni mieć również praktyczne narzędzia umożliwiające łatwe, szybkie i wydajne dzielenie się informacjami i dostęp do nich.

 4. Zasada równości

  Wszyscy ludzie – osoby prywatne, reklamodawcy, twórcy, organizacje i inne podmioty, bez względu na rodzaj swojej podstawowej aktywności – powinni mieć możliwość reprezentowania siebie, rozpowszechniania informacji oraz dostępu do informacji w serwisie Facebook. Powinien istnieć jeden zestaw zasad, praw i obowiązków obowiązujący wszystkie osoby korzystające z serwisu Facebook.

PATRON Sp. z o.o.
20-301 Lublin , ul. Fabryczna 3/3
NIP: 9462665520 REGON: 366198197
KRS: 0000656404
 +48 81 446 59 45
 +48 663 959 007
 kontakt@eubezpieczenia.eu
 PATRON Sp. z o.o.